Connect with us

Lajme

Reagon nipi i Behgjet Pacollit: Në Zvicër ushtarët lejohen të falin namaz (FOTO)

Nipi i ish-presidentit të Kosovës, Behgjet Pacolli, Agoni ka reaguar për ndalesën e faljes së Namazit në objektet dhe aktivitetet e Forcës e Sigurisë së Kosovës (FSK).

Published

on

Ai ka shkruar në profilin e vet në “Facebook” se në vitin 2012 kur ishte duke kryer ushtrinë në Zvicër atij i është lejuar falja e Namazit.

“Më kujtohet në vitin 2012 kur isha ushtar në ushtrinë zvicerane si tankist në Bttr. Art. 49 kam shprehur shqetësimin tim rreth faljes së Namazit gjatë aktiviteteve. Përgjigja nga komandanti ishte shumë e qartë: ‘dëgjo, ti praktikat tuaja fetare gjithqysh duhesh me i kry, dhe nëse dikush të pengon në këtë apo thjeshtë shpreh urrejtje apo të ofendon, me njofto, pastaj ne dimë çfarë të veprojmë!’. Ah! sa për info, në fund të detyrës time ushtarake jam zgjedhur ushtari i tretë më i disiplinuar”, ka shkruar Agon Pacolli në profilin vet në “Facebook”.

download

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending