Connect with us

Lajme

Reagon djali i Fatmir Limajt: Prokuroria t’i kërkojë vrasësit dhe urdhërdhënësit e vrasjeve

Djali i Fatmir Limajt, Durimi ka reaguar ndaj aktakuzës së fundit të babait të tij të ngritur nga Prokuroria Speciale.

Published

on

 

Ai i ka kërkuar prokurorisë që të hetojë e të kërkojë vrasësit e urdhër dhënësit e vrasjeve të civilëve të përmendur në akuzë.

Ai ka drejtuar disa pyetje të cilat mund t`i lexoni në statusin e plotë të tij:

Nje ide laike dhe jo profesionale per Prokuroren profesionale te Prokurorise Speciale

Qe don heto, masi veq edhe e ke detyre e paguhesh per qate pune, heto edhe gjej kush jane vrasesit/urdherdhensit e vrasjeve te civileve te permendur ne akuzen Speciale te publikuar sot.

A t’ka shku mendja qe ata me maska me tesha te zeza kan mujte me qene serb? Po jo nime tashme e ka vertetuar zonaexpress se serbet s’kan vrare, masakruar apo debuar njerez gjate luftes, ata kan vezhgu qysh shqiptaret e kan vrare njeri tjeterin.

Pajtohem qe i akuzuari u dasht me hetu ne ate kohe, tek e fundit krejt instrumentet e shtetit i ka pas ne dore me 2 tetor 1998.

Pse a mos ka pas me ru shpinen prej armikut i akuzuari yt special?

A mos e ka pas familjen tu flejt me naj llug apo livadh ne gryken a Pagarushes?

A mos i ka pas ata ‘vezhguesit e sipermendur’ nja 500m vij ajrore larg?

A mos ndoshta i kan munguar ndonje instrument ligjor apo forensik per te hetuar dhe/ose parandaluar vrasjen?

I akuzuari yt special eshte dasht me dite qe ne gjendje lufte njerezit vriten, prandaj eshte dasht me parandalu qe nje gje e tille te ndodhe.

I akuzuari yt special, ne ate kohe si komandant brigade, me nje territor te kontrolluar teresisht nga forcat ‘mike dhe vezhguese’ eshte dasht te hetoje keto vrasje!

Dhe ne fund, i akuzuari yt special eshte dasht te hetoj edhe atehere kur nje institucion vartes i te cilit ka qene i akuzuari yt special, ka marre pergjegjesi per vrasjet e permendura ne akuzen tende speciale.

Tek e fundit komandatet tane te policise sot ne keto kohe pushtimi e lufte, ne kohe te nje ofenzive te pa pare qe po ndodh qe nga 17 shkruti 2008 deri me sot, ‘asnjehere’ nuk ka ndodh qe me u vra dikush ne qender te qyteteve tona! Jo sepse keto vrasje jane parandaluar! Dhe si pasoje ska nevoj me pas kurfar akuze per parandalim, ndalim apo hetim te ndonjerit per ndoje vrasje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending