Connect with us

Lajme

Raportet mjekësore në Shtërpcë me Vulë të Serbisë

Published

on

Një raport mjekësor i lëshuar në Komunën e Shtërpcës është i vulosur me vulë të Serbisë dhe i shkruar me cirilikë.

Në KALLXO.com ka ardhur një raportim në të cilin shihet se në një raport mjekësor të lëshuar në Komunën e Shtërpcës nuk shkruhet shqip dhe vulat janë të Serbisë.

I kontaktuar nga KALLXO.com drejtori i Drejtorisë së Shëndetësisë në Shtërpcë Sabri Murseli nuk mori përgjegjësi për raportin, duke refuzuar ta komentojë.

Murseli vetëm sugjeroi shkurt që të bisedohet me ata që e kanë lëshuar.

“Bisedoni me ata që e kanë lëshuar këtë dokument”, tha Murseli që është në krye të shëndetëisë së Shtërpcës.

Në këtë komunë momentalisht jetojnë 13 mijë e  600 banorë, prej të cilëve serbë janë 9 mijë e 100,  4 mijë e 500  shqiptarë dhe 30 romë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending