Connect with us

Lajme

Raportet e ftohta mes Obamës e Putinit shfaqen në këtë foto

Presidenti amerikan Barack Obama dhe ai rus, Vladimir Putin kanë shpërfaq raportet e ftohta mes tyre, për shkak të qëndrimeve të kundërta për luftën në Siri dhe mbështetja që presidenti rus po i bën kandidatit të përzgjedhur për president në SHBA, Donald Trump.

Published

on

Fotografët kanë arritur të fotografojnë ‘përshëndetjen’ e tyre të ftohtë, shkruan Daily Mail, transmeton Periskopi.

Obama i bëri thirrje homologut të tij rus, Vladimir Putin, që të ndërmarr masa për të ndalur dhunën në Siri, ku viktimë janë popullata civile.

Presidenti i SHBA-ve në largim, këtë ketë çështje e diskutoi me Putinin në Samitin e Limas, gjatë një bisede katër-minutshe.

Ai kërkoi nga ai rus që të bëjë përpjekje të menjëhershme që të kufizojë dhunën në Siri, ndërsa theksoi e SHBA-të vazhdojnë ta mbështesin sovranitetin e Ukrainës.

Ky është takimi i parë i Presidentit Obama me atë rus, pas fitores së Donald Trump.

SHBA-të vazhdojnë ta akuzojnë Rusinë se po kryen sulme të vazhdueshme ndaj popullatës civile në Siri, nën deklarimin e saj, për kinse luftë kundër ISIS-it dhe luftëtarëve opozitar në Siri.

 

3a95276d00000578-3953988-image-a-49_1479662211439

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending