Connect with us

Lajme

“Ramush Haradinaj nuk ekstradohet në Serbi”

Published

on

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi para studentëve ka folur edhe për ndalimin e kreut të AAK-së dhe ish-kryeministrit Ramush Haradinaj në Francë.

Ai tha se mendon që ndalja e Haradinajt në Francë është e padrejtë.

“Është e padrejtë në shumë aspekte e para duhet të them që Serbia nuk ka drejtë që të bëjë veprime dhe kërkesa të tilla në Interpol për diçka që nuk ka juridiksion dhe për diçka që ne e konsiderojmë luftë të drejtë dhe të pastër e dyta Haradinaj ka kaluar dy herë në mekanizmat ndërkombëtarë dhe treta angazhimi i tillë është që sa më shpejtë ai të kthehet në familjen e vet”.

Kuçi u shpreh i bindur 1 milionë për qind që ai nuk do të ekstradohet në Serbi.

Ndërsa duke folur për situatën aktuale ndërkombëtare dhe në veçanti atë që ka të bëjë me integrimet evropiane dhe çështjet e sigurisë, Kuçi tha se ndër idetë e shumta për Ballkanin, është edhe ideja e Unionit Ballkanik.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending