Connect with us

Lajme

Ramiz Lladrovci nesër ka një përballje, ‘sehiret’ nuk do i bëjnë punë

Published

on

Asambleisti i Komunës së Drenasit që ishte edhe kandidat për kryetar komune, Xhavit Drenori nesër do të kërkon sqarim nga Ramiz Lladrovci.

Kjo për një shtyllë elektrike që ka mbetur në mes të rrugës në lagjen Cakaj në fshatin Tërstenik.

Shtylla që edhe pasi është ndërtuar rruga ka mbetur mu në mes, tashmë është shndërruar në shtyllën e ironisë.

Aty janë vendosur mbishkrime se largon sehiret, ndihmon në gjetjen e fatit dhe të tjera, raporton Perskopi

Drenori shpjegon detajet:

Jo, ajo nuk ishte shtylla e turpit (banderi i marres) por “shtylla e fatit”.

Me te marre i formacionin se në lagjen Cakaj në Tërstenik po ndërtohej rruga por shtylla elektrike po qendronte mu ne mes të rrugës, me disa anëtarë të ekipes vizituam lokacionin.

Aty pamë shtyllen, e cila “mbante mbishkrimet” se qytetarë që kanë probleme me “sehire” dhe me “dashni” gjëjnë ilaqin falas, thjeshtë duke vendosë një dry nën tabelën përkatëse.

Unë pas “analizës” me ekipen time rreth rezultatit jo të kënaqshëm në zgjedhjet e 4. dhjetorit 2016, “kemi ardhë në përfundim që kemi pasë të bame (sehire)”. Unë e vendosa drynin tek shënja “kundër sehireve” dhe me kismet në zgjedhjet e ardhme kush qe na del perpara nuk ka.

PS.: Mos ju tregoni kundërshtarëve politik për këtë “recept” ju lutem!

IRONIA anash

Është e pa pranueshme që kjo shtyllë elektrike të qendroj mu ne mes të rrugës përderisa me para të taksapaguesve të Drenasit po ndërtohet rruga.

Nesër do të kërkoj sqarime edhe nga kryetari Lladrovci. / Periskopi

r

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending