Connect with us

Lajme

Ramiz Lladrovci fillon fushatën para kohe

Komisioni Qendror Zgjedhor ka vendosur që fushata për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Drenas do të jetë pesë ditë, por duket se këtë nuk po e zbatojnë kandidatët atje.

Published

on

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka vazhduar takimet konsultative me qëllim të projektimit të programit të tij qeverisës për ta bërë Drenasin një komunë më të mirë për qytetarët e tij, raporton Periskopi

Shumë normale po i duket kjo PDKsë të cilët qdo ditë mbajnë takime dhe dërgojnë fotografi e njoftim për vizita nëpër shumë vende.

Të premten, Lladrovci në takim me qytetarët e Korroticës së Epërme dhe Gllobarit theksoi se uniteti i qytetarëve, shton mundësitë  vepruese, jo vetëm në nivelin lokal por edhe në nivel qendror. Lladrovci I siguroi ata se përkushtimi thelbësor ka për të qenë për projektet që përmirësojnë jetën e qytetarëve dhe mirëqenia e qytetarëve.

Po ashtu, gjatë ditës së sotme, Lladrovci pati edhe një takim me anëtarët e Hendikos-it, i cili sipas tij ishte tejet prekës. Ai tha se mirëqënia dhe punësimi I tyre janë çështje që duan zgjidhje. “Pjesëtarët e kësaj organizate, kanë shumë çështje të pazgjidhura por edhe shumë shpresa për jetën. Kujdesi ndaj personave me nevoja të veçanta, është një nga pasqyrat e shoqërisë tonë. Jo vetëm pajisjet, barnat dhe shkollimi por edhe punësimi e mirëqënia e tyre janë çështje që duan zgjidhje”, tha me këtë rast Lladrovci.

“Do të kontribuoj dhe do të angazhohem për sportin dhe kulturën fizike në Drenas, sepse të rinjtë tanë janë vërtetë të talentuar”, tha kandidati I PDK-së, Ramiz Lladrovci, në takim me ekipet e volejbollit “Drenasi” dhe “Gryka”, ku sipas tij janë shembuj të pashoq të përkushtimit të trajnerëve dhe sportistëve për arritjen e sukseseve në sporte ekipore, në nivel vendi, por edhe në përfaqësimin ndërkombëtar./ Periskopi.com

Ramiz Lladrovci rll rll2 rll3 rll6 rll4 rll5

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending