Connect with us

Lajme

Ramiz Kelmendi flet kundër ish-shefit të tij Hashim Thaçi

Zëvendëskryeministri i ri i Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës, se në kohën kur aderoi për në PDK kishte të njëjtën ofertë për në LDK.

Published

on

“Për të kuptuat qytetarët, në vitin 2014 kam pasur dy oferta për parti politike, kam pas ofertë bnga LDK dhe PDk, ofertat kanë qenë të barabarta dhe ka qenë një moment vendimtar që të orientona për PDK-në, më ka ardhur keq që nuk mund të jepja premtimin që të isha pjesë e LDK-së”

“Janë momente të caktuara dhe në moment të tillë, njeriu jep premtimin por synim kam pasur zhvillimin ekonomik”

Kelmendi tregoi për momentin kur kuptoi që PDK-ja nuk do i siguronte këtë pozitë.

“Premtimi ka qenë të jem zëvendëskryeministër për çështje politike, në moment kur është kryer fushata zgjedhore, PDK fitoi por jo me shumicë, e kuptova Thaçin që nuk mund të mbante premtimin dhe isha si deputet i rregullt derisa u nënshkruar koalicioni”

“Kur Thaçi u emërua president, e pashë se premtimi nuk do të realizohet dhe shpreha revoltë duke kaluar në deputet të pavarur”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending