Connect with us

Lajme

Ramadan Muja shtron rrugë 3 milionë euro vetëm për një familje

Published

on

Nisma për Kosovën, dega në Prizren po akuzon kryetarin Ramadan Muja se ka investuar mbi tre milionë euro në rrugën e cila lidh dy lagje, e cila tash e disa vite shfrytëzohet vetëm nga një familje.

Sipas tyre, një investim i tillë i pamatur dhe i paanalizuar nuk është hera e parë që po ndodh. Përmes një njoftimi për media ata thonë se investime të tilla e shoqërojnë gjithë qeverisjen komunale të Prizrenit, transmeton Indeksonline.

Ja njoftimi i plotë i tyre:

Qeveria e të dënuarit për  krim dhe korrupcion Ramadan Muja në mungesë të guximit dhe vizionit, për të menaxhuar me paranë e qytetareve, mbi tre milion euro ka investuar në rrugen e cila e lidh lagjen “Arbana” dhe “Dardania”, e cila tash e sa vite e shfrytëzon vetëm një familje. Investimet e pamatura dhe te pa analizuara mirë dhe që bëhen në saje të semundjes së “Tenderomanisë”, për shumë vite e shoqërojnë qeverisjen komunale në Prizren, e cila ditëve të fundit në theks të veçantë ka hapur shumë tendere për investime në fusha të ndryshme, deri sa në anën tjetër ka projekte që kanë filluar tash e tetë vjet dhe nuk kanë përfunduar, siç është rasti i shtëpisë së kultures në Zhur dhe në Hoqë të Qytetit. Memorandumet për financime të përbashkëta ndermjet Ramaan Mujes dhe disa mininistrive nuk janë asgjë tjeter, përveç mashtrim i radhes, që praktikohen gjatë viteve zgjedhore. Zejtar, afarist dhe qytetar të Prizrenit me të drejtë shprehin revolten përmes peticioneve dhe protestave të ndryshme, lidhur me punimet që po i hap komuna e Prizrenit, pa i analizuar drejtë, ku po i pengon zhvillimn e bizneseve, veçanrisht në sheshin “Shatervan”, ku nga punimet që bëjnë kompanitë e papergjegjshme , lënë pa ujë lagje të tëra në qytet, siç është lagja qendrore e qytetit dhe lagja Tusus, të cilat tash e tri ditë janë pa ujë të pijes. Të gjitha këto probleme dhe parregullësi që fatkeqësisht po e percjellin qytetarin e Prizrenit tash e sa vite, mund të ndalen vetëm me ardhjen e NISMES në qeverisje, të udhëhequr nga Zafir Berisha.

Zyra për Informim

NISMA për Kosovën- dega Prizren

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending