Connect with us

Lajme

Rama thotë se për presidentin e ardhshëm vendos PS-LSI

Published

on

Kryeministri i Shqipërisë,  Edi Rama konfirmoi se me Ilir Metën është takuar për të diskutuar emrat për presidentin e ardhshëm të vendit.

Rama la jashtë diskutimeve PDIU e Shpëtim Idrizit, kur tha se presidentin e ardhshëm do ta zgjedhin partnerët strategjikë PSLSI.

“I takon këtij koalicioni dhe në radhë të parë aksit strategjik të koalicionit PS­LSI, të përcaktojë në këtë moment se kush është zgjedhja më e mirë dhe natyrisht me vullnetin e mirë për t’u hapur edhe me palët e tjera në mënyrë, që t’i japim vendit një president dinjitoz dhe sa më përfaqësues ku, kush më shumë e kush më pak ta gjejnë vendin e tyre”, tha Rama.

Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, kryesocialisti tha se mbetej i bindur se LSI do ta konfirmonte koalicionin me PS, por në momentin e duhur. “Në gjithë këtë proces unë jam shumë i qetë, sepse nuk shoh krizë politike, as krizë shoqërore, shoh një krizë dramatike të PD, për të cilën jemi të gjithë të shqetësuar dhe të gjithë duam të kontribuojmë që PD të dalë nga qerthulli ku ka hyrë. Kjo do të thotë se nuk kam asnjë shqetësim për ecurinë e një procesi reformash, bashkëpunimi dhe partneriteti që do konfirmohet në momentin e duhur sipas pikëpamjes time, por në të gjitha rastet ajo që mbetet është se ky vend ka zot dhe zot në këtë vend është populli sovran që në 18 qershor duhet të bëjë zgjedhjen e tij”, tha Rama.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending