Connect with us

Lajme

Rama për Kurtin: Nuk jam nga ata që i thonë Isa Mustafës kriminel, e pastaj e thërrasin profesor

Published

on

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka polemizuar me analistin Ron Gjinovci. Rama ka akuzuar Gjinovcin se po shpif për rrëzimin e teatrit dhe ka thënë se shoqëria civile është në nivelin më të ulët të mundshëm nëpër studiot shqiptare.

Gjinovci tha se nuk do të qëndrojë në një studio ku përhapet propagandë, ndërsa Rama iu përgjigj se faktet nuk janë propagandë.

Tutje Rama tha se nuk e njeh zëvendëskryeminsitrin në detyrë të Ksovoës, Haki Abazi. Rama u pyet për akuzat e Abazit se Shqipëria ka lënë në duar të oligarkëve dhe rrëzimi i teatrit është shëmbull për këtë.

‘’Kur një zëvendës ministër thotë kso shpifje është nivel shumë i ulët’’

‘’Teoria e këtyre që orientojnë ndërtimin e teatrit të ri nga oligarika tregon nivel e tyre që nuk ka qenë’’, tha ai.

Tutje ai ka thënë se akrrierën e tij politike e ka nisur nga shoqëria civile dhe se nuk ka pasur nevojë të shpifë asnjhëerë.

‘’Unë në jetën time asnjëherë nuk e kam quajtur Sali Berishën vrasës. Nuk e kam quajtur hajdut. Nuk e kam quajtur kriminel’’

‘’Njëherë është Isa Mustafa krimineol pastaj profesor. Njëherë thotë eja ti bëjmë varrin kriminelit, pastaj bëhen bashkë. Mua këso akuza nuk më kan hije. Nuk dua të ndërtoj këso kauza”, shton ai.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending