Connect with us

Lajme

Rama: PD-ja armik më i madh se krimi

Published

on

Kryeministri përdori një citim të shkrimtarit çek Milan Kundera, për të vënë përballë policisë forcën më të madhe politike në opozitë, Partinë Demokratike.

“Armiku më i madh i policisë nuk është krimi, por vetmia që lind mungesa e mbështetjes apo nga mungesa e vëmëndjes për të dëgjuar” kjo shprehje e Milan Kunderës i shërbeu Edi Ramës për ta quajtur Partinë Demokratike  “një armik edhe më të madh të forcave të policisë, më të madhe se vetë krimi”. Deklarata e fortë e Ramës, vjen pas akuzave të vazhdueshme të opozitës se parcelat me kanabis në të gjithë vendin kontrollohen nga drejtuesit e policisë, që paguajnë 30% të fitimit tek shefat e tyre, Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe kryeministri Edi Rama. Deklarata e Edi Ramës u bë nga ambjentet e Ministrisë së Brendshme, gjatë inaugurimit të rikonstruksionit që kushtoi 2.2 miliard lekë.

“Partia Demokratike ka arritur të bëjë atë që asnjë parti politike, e majtë e djathtë apo parti të tjera nuk e bën sot, nuk e ka bërë dje apo pardje, sulmon cdo ditë policinë e shtetit. Ky ësh fundi vetëdijes morale, qytetare dhe politike për një forcë që është krijuar për të qenë alternativë. Dhe ajo ç’ka PD ka synuar që ditën e parë, kur pavarësisht se çfarë temash ka, e pazëvëndësueshme është tema e policisë së shtetit, që synon ta rrethojë policinë e shtetit me vetmi dhe ta bëjë punonjësin e policisë të ndihet vetëm. Një ide e çmednur, nga një plan politik haluçinant dhe që nuk ka asnjë shans të ketë sukses. Por nga ana tjetër nuk do ta përmendja këtu sot Partinë Demokratike që përkundër akuzave të përditshme që siç thonë Kundera e bëjnë atë grupim politik, një armik më të madh të plicisë sesa vetë krimi”

Pak ditë më parë një avion tjetër erdhi nga Italia për t’u ngarkuar me drogë, ndërsa sot trafikantët arritën në brigjet italiane me një ton kanabis dhe nuk u kapën dot nga policia shqiptare.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending