Connect with us

Lajme

Rama: Berisha do të ndërtonte në Valbonë 11 HEC-e, kurse ne vetëm 2

Kryeministri Rama ka theksuar se do t’i përmbahet vendimit të qeverisë për ndërtimin e dy HEC-eve në Valbonë. Gjatë seancës plenare në Kuvend, kreu i qeverisë ka deklaruar se ish-kryeministri Berisha do të ndërtonte atje 11 HEC-e, ndërkohë që 6 të tilla janë anuluar pas ardhjes së tij në pushtet në 2013-ën pasi nuk përmbushnin procedurat ligjore.

Published

on

“Gjashtë HEC-et e Thethit janë anuluar nga ne, duke ndjekur rigorozisht procedurat pasi nuk është hap e mbyll sytë asnjë procedurë anulimi. Po ju sqaroj se kemi mbajtur rigorozisht në vëmendje dhe procedurën për Valbonën dhe dy HEC vetëm dy jo 11, të cilat kanë marrë dritën jeshile për shkak pamundësie të plotë ligjore për të bërë anulimin janë kaluar në filtra njëri pas tjetrit për të garantuar me ekspertizë ndërkombëtare standarde mjedisore dhe cilësi projektimi inxhinierik të njëjtë me ata që vazhdojnë të ndërtohen në Evropën e veriut, – tha Rama. – Për publikun, kur dëgjoni hidrocentrale në Valbonë lidhur me këto dy projekte, sepse 9 të tjerave nuk u është dhënë drita jeshile, mos parafytyroni diga. Nuk do të ndërtohen diga. Nuk do ndërtohen strukturat që secili i imagjinon kur flitet për një hidrocentral, sepse teknologjia e përdorur është krejt tjetër, dhe peizazhi është krejtësisht i pacenuar”, – shtoi ai.  

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending