Connect with us

Lajme

Rama akuzon Gjykatat dhe PD-në se duan të pengojnë integrimin

Kryeministri Edi Rama, gjatë një takimi paraditen e së premtes me fermerët e Peqinit, deklaroi se “gjykatat bashkë me Partinë Demokratike kanë ngritur një barrikadë dhe duan të pengojnë reformën në drejtësi”.

Published

on

“Duan të pengojnë integrimin”, u shpreh kreu i qeverisë.

Ndërkohë, fermerëve të peqinit, Rama u premtoi se “do të çojmë ujin në çdo parcelë dhe do të pastrojmë të gjitha kanalet ujitëse”.

“Do të investojmë për të rehabilituar segmente që janë shkatërruar. Nuk do të lejojmë më që prodhimi të përmbytet si pasojë e infrastrukturës që nuk funksionon Kemi pastruar 1000 km kanale ujitëse dhe kulluese”, deklaroi kreu i qeverisë.

Rama u kërkoi fermerëve të Peqinit që të përkrahin programin e qeverisë për kreditë e buta.

“Qeveria i bën aleate të fermerëve bankat e nivelit të dytë duke u dhënë ne garancinë këtyre bankave. Ata që thonë se kjo punë nuk zgjidhet me kredi e me banka, ne themi që kjo është propagandë e shfrenuar që synon të përfitojë nga padia e njerëzve”, sqaroi Rama.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending