Connect with us

Lajme

Radhë që s’mbahen mend para vendvotimeve në SHBA

Në disa orët e para nga fillimi i votimit të sotëm për zgjedhjet në SHBA shënohen deri më tani radhë që s’mbahen mend para vendvotimeve, që sipas mediumeve amerikane, tregon se jehona e votimit të sotëm do të jetë shumë e lartë.

Published

on

Rreth orës 13:00 sipas kohës së mesme evropiane u hapën vendvotimet e para në shtetet federale lindore amerikane.

Në zgjedhje, të drejtë vote kanë rreth 225 milionë amerikanë, të cilët do të zgjedhin president të ri, një të tretën e anëtarëve të Senatit, si dhe përbërje të re të Dhomës përfaqësuese.

CNN lajmëroi se mbështetës të kandidates presidenciale demokrate, Hillary Klinton u kanë dërguar porosi votuesve “të kursejnë kohë dhe të votojnë përmes SMS”.

Tani për tani nuk ka konfirmim për informata të këtilla, të cilat, nëse janë të vërteta, paraqesin manipulim sepse votat përmes SMS janë të pavlefshme.

Klinton rezultatet nga zgjedhjet do t’i presë në qendrën konferenciale “Xhejkob K. Xhevic”, përderisa kundërkandidati i saj republikan në hotelin “Hillton”.

Sipas projeksionit të fundit të Ipsos, Hillary Klinton ka rreth 90 për qind gjasa për fitore në zgjedhje.

Në të njëjtën kohë në bursat evropiane është regjistruar rritje e vlerës së aksioneve, që sipas analistëve tregon se investuesit presin fitore të Klintonit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending