Connect with us

Lajme

Qytetari nga Kosova arrestohet për nxitje të xhihadit në Itali

Policia e Brescias në Itali ka vënë në pranga një shtetas nga Kosova për nxitje të xhihadit.

Published

on

Arrestimi i tij u bë gjatë finalizimit të operacionit të koduar «Tut Elimi» që në turqisht do të thotë “më kap dorën”.

Shtetasi kosovar akuzohet për nxitje të aktiviteteve terroriste duke përdorur teknologjinë informatike.

Operacioni është në vazhdim. Janë duke u kryer kontrolle për evidentimin e elementëve që kanë lidhje me terrorizmin ndërkombëtar.

Mediat italiane raportojnë se autoritetet kanë  identifikuar në Brescia dhe rrethina të saj të paktën 7 persona, mes tyre dhe të re italiane që aspirojnë për xhihad. Njëri prej tyre arriti të bashkohet me radhët e ISIS.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending