Connect with us

Lajme

Qytetarët në Kosovë nuk i besojnë njëri-tjetrit

Në Kosovë është një numër i vogël i njerëzve që i besojnë njëri-tjetrit.

Published

on

Derisa rreth 87.4% e qytetarëve mendojnë se duhet të jeni të kujdesshëm kur keni punë me të tjerët, vetëm 12.6% janë të mendimit se shumicës së njerëzve mund t’u besohet, shkruan sot Koha Ditore.

Këto të dhëna janë publikuar në Indeksin Kosovar të Shoqërisë Civile nga Fondacioni Kosovar për Shoqëri Civile.

Këtë dukuri sociologët e shohin si rezultat të mangësisë së integritetit dhe bagazhit kulturor të individit në raport me të tjerët, humbjen e ndershmërisë dhe mirëbesimit reciprok, simpatisë me të tjerët, ku synimi shihet si diçka individuale e jo në të mirë të shumicës apo ndonjë gjesti altruist.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending