Connect with us

Lajme

Qytetarët ankohen për mungesë të energjisë, KEK-u thotë të kundërtën

Ndërprerjet e energjisë elektrike ende vazhdojnë të jenë ndër problemet kyçe të kosovarëve.

Published

on

Qytete dhe fshatra janë duke u përballur me nga 6 orë mungesë të energjisë, raporton Indeksonline.

Përkundër kësaj, drejtori i zyrës për marrëdhënie me publikun në KEK, Skender Bucolli thotë se KEK-u e ka realizuar prodhimin e planifikuar.

“KEK-u gjatë nëntë mujorit të këtij viti ka arritur me sukses të realizojë prodhimin konform planifikimeve dhe bilancit energjetik”, ka thënë Bucolli për Indeksonline.

Tutje, ai ka theksuar se KEK-u ka bërë  të gjitha përgatitjet e nevojshme edhe për sezonin dimëror dhe nuk ka mëdyshje se prodhimi do të vazhdojmë  në të njëjtin ritëm.

“Në vazhdën e përgatitjeve dimërore, përveç remonteve dhe revizioneve të blloqeve,  KEK-u bën edhe planifikimin e  rregullt të mbrojtjes së objekteve  dhe pajisjeve kryesore në  TC-A, TC-B dhe Miniera nga të ftohtit dhe gjithashtu kujdeset që të ketë rezerva të mjaftueshme të lëndëve djegëse (qymyr, naftë dhe mazut)”, ka thënë Bucolli./Indeksonline/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending