Connect with us

Lajme

QKUK-ja anulon tenderin për servisim të aparaturave, pacientët paguajnë mijëra euro në spitalet private

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) tash dy vjet nuk e ka finalizuar tenderin për servisim të aparaturave të Klinikës së Kardiologjisë.

Published

on

Si pasojë e prishjeve të shumta të këtyre aparaturave të QKUK-së, spitalet private këtë vit kanë përfituar qindra e mijëra euro. Shkruan sot Koha Ditore. Ndonëse është duke u zhvilluar tenderi për servisim të koronarografit, CT-së, dhe angiografit, ky institucion ka vendosur që të anulojë këtë tender. Aparaturat aktuale që janë në Kardiologji më nuk do të servisohen, ndërsa presin të pajisen me aparatura të reja.

Për mungesë të kompanisë servisuese që do të mirëmbante aparaturat e kësaj klinike, MSH-ja për 9 muaj ka shpenzuar rreth 600 mijë euro. Ndërsa tenderi që QKUK-ja e ka anuluar për këto aparatura ka vlerë rreth 500 mijë euro për tre vjet mirëmbajtje.

Në QKUK kanë thënë se tenderin do ta anulojnë për shkak se do të pajisen me aparatura të reja dhe se të vjetrat, edhe pse janë të përdorshme, nuk do t’i servisojnë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending