Connect with us

Lajme

Qindra persona nga Ballkani iu bashkuan ISIS-it

Në Kosovë, autoritetet thanë se kanë regjistruar gjashtë raste të reja të përpjekjes së qytetarëve të Kosovës për t’iu bashkuar luftërave në Lindjen e Mesme.

Published

on

Këto raste pasojnë një periudhë të gjatë të rënies së këtyre përpjekjeve. Sipas statistikave të disa organizatave, rreth 900 persona kanë shkuar në ISIS nga shtetet e Ballkanit, ndërkaq Kosova prinë me më së shumti pjesëtarë për kokë banori.

Rreth 80 persona nga Kosova sipas autoriteteve, aktualisht gjenden në Siri dhe Irak.

Në përmbyllje të punimeve të Seminarit të Asamblesë Parlamentare të NATO-s, që u mbajt në Prishtinë, u tha se luftimi i ekstremizmit të dhunshëm dhe radikalizmit nuk mund të bëhet pa bashkëpunim ndërkombëtar, ndërsa u ngrit shqetësimi edhe për mundësinë e përhapjes së ideve ekstremiste nëpër burgje, ku ndodhen një numër i të kthyerve nga zonat e konfliktit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending