Qeveritarët nga sot pa viza drejt Pakistanit

Periskopi.com Lajme

Kosova ka hequr vizat ndaj shteti islamik Pakistan.

Kështu është vendosur gjatë ditës së sotme në mbledhjen e Qeverise.

 

 

Kjo nismë sipas Ministrit të Punëve të Jashtme , Glauk Konjufca është propozuar nga Pakistani.

“Ka për qëllim lehtësimi e procedurave të udhëtimeve të mbajtjeve të pasaportave diplomatikë dhe zyrtare”, ka thënë ai.

Sipas Konkjufcës kjo nisme mundëson realizmin e udhëtimeve zyrtar të përfaqësuesve zyrtarë të dy vendeve dhe kontribuon në marrëdhëniet e dy vendeve.

Shpërndaje në: