Connect with us

Lajme

Qeveritarët abuzojnë me veturat zyrtare

Published

on

Vendimi i kryeministrit Isa Mustafa për mospërdorim të veturave zyrtare, përveç në raste emergjente, nuk ka gjetur zbatim të plotë nga zyrtarët qeveritarë.

Edhe pse Mustafa, më 4 maj 2015, kishte kërkuar nga Ministria e Punëve të Brendshme që të ndalonte veturat zyrtare dhe t’i kthente mbrapa ato që nuk kanë autorizim për të lëvizur në rrugë, një gjë e tillë nuk ka ndodhur, shkruan sot Koha Ditore.

Keqpërdorimin e veturave zyrtare e tregojnë edhe raportet e Zyrës së Auditorit të Përgjithshëm për ministri të ndryshme, në bazë të të cilave janë evidentuar së paku 17 raste të keqpërdorimit të veturave zyrtare, 5 raste të tejkalimit të limiteve të lejuara dhe 40 raste të mosraportimit të shpenzimeve.

Në Qeverinë e Kosovës thonë se gjatë vitit të kaluar dhe në fillim të këtij viti ka pasur një përmirësim substancial të automjeteve zyrtare të Qeverisë, por nuk tregojnë për shkallën e keqpërdorimeve e as për masat ndëshkimore ndaj keqpërdoruesve. Shifra nuk ka as Prokuroria e Shtetit e as Policia. (Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending