Connect with us

Lajme

Qeveria shkel Kushtetutën

Published

on

Gjyqtarët e Kushtetueses kanë pranuar një raport të ish-kolegut të tyre, Robert Carolan, sipas të cilit Qeveria ka shkelur Kushtetutën kur ka urdhëruar institucionet e pavarura që t’i nënshtrohen procesit të standardizimit dhe unifikimit të titujve të vendeve të punës, sipas një katalogu të hartuar nga Ministria e Administratës Publike.

Raporti pritet të përbëjë bazën e aktgjykimit për këtë rast, shkruan sot Koha Ditore.

Çështja është ngritur në Kushtetuese më 29 prill, disa kohë pasi ekzekutivi kishte kërkuar t’i nënshtroheshin procesit të “reformimit të administratës” edhe Institucioni i Avokatit të Popullit, Zyra e Auditorit të Përgjithshëm, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Komisioni i Pavarur i Medieve e Banka Qendrore.

Lënda është adresuar në Gjykatë nga Avokati i Popullit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending