Connect with us

Lajme

Qeveria në ikje ua vazhdon mandatin sekretarëve e kryeshefave

Published

on

Para se të ikë, Qeveria në largim do t’ua vazhdojë mandatin sekretarëve të përgjithshëm të shumë ministrive e edhe shumë kryeshefave të agjencive. Vendimi për këtë pritet të merret në një nga mbledhjet e radhës të kabinetit qeveritar, shkruan sot Koha Ditore.

Opozita i sheh të rikonfirmuarit si njerëz të politikës dhe të paaftë për të kryer punën me profesionalizëm. Administrata publike në krye të së cilës ata janë, në vazhdimësi ka marrë kritika nga Komisioni Evropian. Megjithëkëtë, zyrtarët e Qeverisë në largim i kanë dhënë start procesit të përtëritjes së kontratave për sekretarët e kryeshefat.

Të hënën, emrat u kanë kaluar në Këshillin për pozita të nivelit të lartë drejtues.

Zëvendëskryeministri Ramiz Kelmendi, i cili e drejton këtë këshill, ia ka konfirmuar gazetës se nuk do të largohet asnjë nga sekretarët apo kryeshefat.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending