Connect with us

Lajme

Qeveria ndryshon qasje: S’ka Asociacion për Serbinë

Published

on

Qeveria e Kosovës ka kushtëzuar Serbinë se nuk do të ketë Asociacion të Komunave me shumicë Serbe, pa heqjen e barrikadës mbi lumin Ibër dhe zhbllokimin e kodit telefonik për Kosovën.

Madje, Faton Abdullahu, këshilltar i kryeministrit Isa Mustafa, ka thënë se me këtë qasje Serbia po e rrezikon vazhdimin e dialogut.

Megjithëse, sipas tij, normalizimi i marrëdhënieve mes dy vendeve e fuqizon rrugëtimin e Kosovës drejt integrimeve evropiane dhe jo vetëm kaq.

“Sigurisht se krejt kjo nuk është me probleme të vogla. Ngecjet në këtë aspekt jo vetëm një herë janë determinuar nga qasja joracionale e shtetit serb, sidomos me mospërmbushjen e marrëveshjeve të arritura”, tha Abdullahu.

“Kjo tashmë na jep të drejtë të kërkojmë fuqishëm nga Brukseli që ta bëjë presionin e saj më të fortë ndaj Serbisë që t’i respektojë marrëveshjet sepse me këtë qasje ajo po e rrezikon vazhdimin e dialogut”, ka thënë Abdullahu për “Zërin”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending