Connect with us

Lajme

Qeveria ndan 1.5 milion euro për të akuzuarit potencial nga Specialja

Veç ndarjes së këtij buxheti për investime kapitale dhe zhvillim ekonomik, u nda edhe një fond për mbrojtjen e të akuzuarve potencialë nga Gjykata Speciale.

Published

on

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme të mbajtur, ka miratuar projektligjin për Buxhetin e vitit 2017.

Veç ndarjes së këtij buxheti për investime kapitale dhe zhvillim ekonomik, u nda edhe një fond për mbrojtjen e të akuzuarve potencialë nga Gjykata Speciale.

Projektbuxheti i vitit 2017 u aprovua me propozimet shtesë nga ministri i Arsimit, Arsim Bajrami, për të ndarë 1.5 milion euro për fondin për mbrojtjen e të akuzuarve potencialë nga Gjykata Speciale dhe 500 mijë euro për Ministrinë e Punëve të Jashtme për blerjen e Ambasadës së Kosovës në SHBA.

Buxheti prej rreth 2 miliardë eurosh rezulton që investimet kapitale të jenë rreth 50 për qind më të mëdha.

Deficiti buxhetor parashihet të jetë 1.5 për qind me i ulët se sa lejon FMN–ja, ndërsa buxheti do të shpërndahet në mënyrë proporcionale sa i përket Ministrive dhe Komunave.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending