Connect with us

Lajme

Qeveria ka hequr dorë nga Ligji antimafia

Qeveria e Kosovës ka hequr dorë nga nxjerrja e Ligjit antimafia, i cili, veç tjerash, parashihte edhe konfiskimin e pasurisë së fituar jashtëligjshëm, pa vendim gjykate, shkruan sot “Koha Ditore”.

Published

on

Afro dy vjet ka punuar grupi punues për hartimin e koncept-dokumentit të këtij ligji, të cilin më pas ia kishte dërguar Qeverisë për miratim, transmeton Koha.net.

Por, tash së fundi, Ministria e Drejtësisë ka formuar një tjetër grup punues për Kodin Penal dhe Kodin e Procedurës Penale, cili ka ardhur në përfundim se Kosovës nuk i duhet Ligji antimafia, i natyrës së veçantë. Madje, sipas kësaj ministrie, Kosova nuk ka nevojë për “ligje të bukura në letër”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending