Connect with us

Lajme

Qeveria japoneze e shqetësuar: Vendi ka shumë persona të virgjër dhe beqar

Published

on

Sfidat demografike të Japonisë janë të mirënjohura: Është shtëpi i popullsisë më të vjetër në botë dhe ka një përqindje të lindjeve në rënie, si dhe një numër marramendës të beqarëve dhe beqareve.

Dhe, siç duket, përkundër përpjekjeve të Qeverisë për të stimuluar martesën dhe rritjen e fëmijëve, gjerat nuk janë duke shkuar bash në drejtimin e duhur, transmeton Express.

Sipas Japan Times, një studim i ri me japonezë të moshës 18 deri 34 vjeçe, 70% të burrave të pamartuar dhe 60% e grave të pamartuar nuk janë në lidhje dashurie.

Po edhe më keq: Rreth 42% e burrave dhe 44.2% e grave e kanë pranuar se ende janë të virgjër/a.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending