Connect with us
Behgjet Pacolli Behgjet Pacolli

Lajme

Qeveria grabiti qytetarët, Pacolli paralajmëron padi

Published

on

Ish presidenti i Kosovës dhe Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli, e ka paralajmëruar qeverinë e Kosovës se do ta  “padi për grabitje të qytetarëve” në rast se sot në Kuvendin e Kosovës kalon ligji për Trustin Pensional të Kosovës.

Pacolli përmes rrjetit social Facebook, ka shkruar se qeveria po përgatit ligje për të vënë dorën mbi paratë e trustit të pensioneve, sipas tij për të “shpëtuar” buxhetin qeveritar.

Ai thotë se fondi i pensioneve nuk është pronë e qeverisë, por pronë e kontribues-paguesve dhe çdo përpjekje për ndërhyrje është e papranueshme.

“Situata të tilla, ku qeveria ka grabitur qytetarët ka patur në disa raste. Nëse ndodh një gjë e tillë, unë personalisht do të padit Qeverinë për grabitje të qytetarëve”, shkruan Pacolli.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending