Connect with us

Lajme

Qeveria e Serbisë diskuton kushtet e Kosovës në Dialog

Qeveria e Serbisë do të mbaj sot mbledhje për të diskutuar për kushtet e Kosovës në dialogun e Brukselit

Published

on

Mediat serbe dje kanë shkruar se pala kosovare ka vendosur kushte për vazhduar dialogun në Bruksel, në të kundërtën, do të ndërpritet.

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Marko Gjuriq, ka deklaruar se Serbia do të vendos nëse do të vazhdoj dialogun apo jo.

“Nëse Prishtina mendon se mund të diskutohet me afate dhe ultimatume, atëherë kjo do të thotë se ata heqin dorë nga dialogu”, ka thënë Gjuriq për Tanjugun, transmeton lajmi.net

Ndërkaq, ministri i Jashtëm Ivica Daçiq, ka deklaruar dje se “kjo është listë dhe fontanë dëshirash e zonjës Tahiri dhe ajo ato mund t’i vendos në tabelën e shpalljeve të Kuvendit të Kosovës”. /lajmi.net

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending