Connect with us

Lajme

”Qeveria e re nuk e ka ndërmend rritjen e rrogave” (Video)

Published

on

Në vazhdim të debatit për rebalancin e Buxhetit në Komisionin për financim dhe buxhet që filloi sot, kryetarja e Komisionit Liljana Kuzmanovska nga OBRM-PDUKM tha se nga prezantimi i Ministrit të Financave u konstatua se Qeveria e re nuk parashikon rritjen e pensioneve dhe ndihmës sociale, por punësimin, e cila sipas saj është partiake, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ajo gjithashtu ngriti vërejtje dhe në faktin se investimet kapitale kanë rënë për 3.5 miliardë denarë ose 58 milionë euro.

Ajo i thirr në rekomandimet e Priebe, ku sipas saj u tha që të mos ketë asnjë punësim të përkohshëm. Ajo gjithashtu reagoi se po reduktohen fondet në arsim.

Për deputetin tjetër të OBRM-PDUKM Kërste Mukoski, ribalancimi i propozuar është “ndryshim kozmetik klasik të Buxhetit me qëllim parazgjedhor para zgjedhjeve lokale që për t’i dhënë opinionit disa punë me të cilën Qeveria do të marrë pikë”.

”Nëse kemi gabuar, në rregull, kemi gabuar dhe ja tani kemi rënë këtu. Pse tani është e njëjtë? Ju na keni kritikuar dhe tani ju përsëri na obligoni?”, Mukoski tha, duke folur me ministrin Tevdovski se do të ketë punë e vështirë.

Ai vuri në dukje se qeveria fsheh vendet e reja të punës të parapara në institucionet shtetërore.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending