Connect with us

Lajme

Qershori i këtij viti, më i nxehti i dy viteve të fundit

Published

on

Krahasuar këtë qershor me qershorin e vitit 2015 është vërejtur ngritje e temperaturave për rreth dy gradë Celsius. Këtë e ka bërë të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas Besim Aliut nga ky institut, temperaturat më të larta deri më tani të shënuara për këtë vit kanë qenë me datën 30 qershor dhe 1 korrik ku maksimalja është shënuar në Prizren me 36 gradë Celsius, dhe në  Prishtinë me 35 gradë Celsius.

Ai tha për KosovaPress se në pjesën tjetër të vendit gjatë datës 30 qershor dhe 1 korrik temperatura më e lartë është shënuar 34 grandë Celsius.

Gjatë kësaj jave është parashikuar të  ketë  intervale të gjata me diell ku temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-17 gradë Celsius, kurse maksimalet  e ditës parashihet të arrijnë deri në 36 gradë Celsius.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending