Connect with us

Lajme

Qeriqi: Deri në 4 mijë euro u pagua për t’u bërë veteran i UÇK-së

Published

on

Është raportuar shpesh për listat e fryra të veteranëve të UÇK-së. Madje për tu bërë veteranë, janë paguar shumë të majme. 3 deri në 4 mijë euro dyshohet të jetë paguar për një vend në listën e veteranëve të uçk-së.

Kështu ka thënë Xhevdet Qeriqi, kryetar i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Veteranëve të UÇK-së.

“Në bazë të informatave, në bazë të takimeve që kam me veteran, ka ndodh shumë raste që më kanë thënë në tavolinë se ka raste që kanë dhënë mjete. Unë sa kam dëgjuar ka qenë deri në 3 mijë 4 mijë euro për të qenë pjesë e listës dhe për të përfituar pensionin të veteranit të luftës.”, ka shtuar më tej Qeriqi në emisionin “Sot” të KTV-së.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending