Connect with us

Lajme

Qëllohet me vezë e barna ministri i Shëndetësisë

Pak minuta para se të shkonte në Kuvend për të raportuar buxhetin e shëndetësisë për vitin që vjen, ministri i Shëndetësisë në Shqipëri, Ilir Beqaj është bërë sërish shënjestër e një sulmi me vezë e domate nga një grup të rinjsh.

Published

on

Ata e pritën Beqajn në hyrje të Ministrisë me banderola në të cilën shkruhej “Suksese në jetë”, “Beqaj nuk kalon” dhe nisën t’i qëllonin dhe ta thërrisnin “hajdut”.

Protesta e të rinjve vjen pas shfaqjes së një përgjimi audio të një zyrtari të Shëndetësisë në Tropojë, i cili ishte pushuar nga puna nga Ilir Beqaj vetëm se nuk kishte shkuar në një mbledhje të partisë.

Ilir Beqaj është qëlluar edhe herë të tjera me vezë pranë ministrisë nga të rinj që e kanë akuzuar si hajdut të parave publike me anë të koncesioneve prej qindra miliona eurosh, shkruan gazeta Shekulli.

Të enjten, një tjetër ministër i qeverisë Rama u bë pre e një sulmi. Një studente, anëtare e lëvizjes “Për universitetin”, i hodhi një shishe me salcë në kokë ministres së Arsimit, Lindita Nikolla, në shenjë proteste për dënim që u ka shkaktuar të rinjve me reformën në arsim.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending