Connect with us

Lajme

Putini tërbohet: Aleatët e NATO-s ulën kokat e tyre si kukulla

Published

on

SHBA-ja ka shkelur të drejtën ndërkombëtare, kur ata filluan sulmet ajrore në bazën siriane, duke mos paraqitur prova se qeveria në Damask ka përdorur armë kimike.

Kjo është thënë nga presidenti rus, Vladimir Putin.

“Si reaguan aleatët e NATO-s? Të gjithë ulën kokat e tyre si kukulla, duke mos analizuar ngjarjet. Ku janë prova se forcat siriane kanë përdorur armë kimike? Nuk ka. A ka pasur shkelje të së drejtës ndërkombëtare? Po, kishte. Ky është një fakt”, ka thënë Putin në një intervistë për stacionin televiziv “Mir”, raporton agjencia Tass.

Putin theksoi se pa autorizimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së është kryer një sulm ndaj një vendi sovran.

“Pavarësisht nga fakti se vjen në kundërshtim të qartë me të drejtën ndërkombëtare, të gjithë ranë dakord për këtë, e pranuan këtë dhe filluan të ulin kokën e tyre si shenjë e pranimit”, ka thënë Putin, sipas fragmenteve të intervistës së publikuar në faqen e internetit të stacionit.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending