Connect with us

Lajme

Putin reagon, ja çfarë thotë për Fidel Castron

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin i ka dërguar një mesazh ngushëllimi presidentit të Kubës Raul Castro për ndarjen nga jeta të liderit historik, Fidel Castro.

Published

on

Ne mesazhin e tij, Putin vlerëson figurën e revolucionarit, duke e konsifderuar atë si një besnik dhe mik të Rusisë.

“Emri i këtij shteti të shquar është konsideruar me të drejtë një simbol i një epoke të tërë në historinë e botës. Kuba e lirë dhe e pavarur të cilën ai dhe aleatët e tij e ndërtuan u bë një anëtar me ndikim e komunitetit ndërkombëtar dhe ishte një shembull frymëzues për shumë vende dhe popuj.

Fidel Castro ishte një mik i vërtetë dhe besnik i Rusisë. Ai personalisht ka investuar një pjesë të madhe në themelimin dhe zhvillimin e marrëdhënieve ruso-kubane, bashkëpunim të ngushtë strategjik në të gjitha sferat. Ky njeri i fortë dhe i urtë gjithmonë dukej me besim për të ardhmen. Ai mishëron idealet e larta të një politikani, qytetari dhe atdhetari”, thuhet në mesazhin ngushëllues të Putin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending