Connect with us

Lajme

Punëtorët e Telekomit tregojnë orarin e protestave: Nuk pati hapa konkret nga qeveria e Kosovës

Published

on

Java e fundit ka qenë e rëndë për Telekomin e Kosovës. Kjo pasi i janë bllokuar xhirollogaritë dhe me dt:29.10.2020 janë tërhequr të gjitha mjetet financiare nga ish kompania Dardafon.

Sindikata e Telekomit thotë se edhe pse është ne kontakt te vazhdueshëm me institucionet shtetërore ku ka bërë përpjekje për gjetjen e një zgjidhje te shpejt përmes dialogut social me të gjitha palët e përfshira, deri me tani nuk ka hapa konkret nga qeveria e Kosovës dhe Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit!

“Protestën do te fillojnë nga dt:06.11.2020 sipas hapave te paralajmëruare (e premte, protestë 1h nga 11:00-12:00) para objekteve kryesore të Telekomit ne të gjitha qendrat e Kosovës. Nesër nuk merren parasysh kërkesat e FSP-PTK te cilat janë bere te qarta me dt;29.10.2020, atëhere protestat dhe grevat do te vazhdojnë sipas paralajmërimeve. FSP-PTK ka marr përkrahje edhe nga sindikata e Postes se Kosovës,  FSP-Elektrokosova, dhe sindikata e re e KEK-ut”, thuhet në kumtesën e Këshillit organizativ të protestave të FSP-PTK-së.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending