Connect with us

Sporti

PUMA nis hetimin për fanellat e Zvicrës

Published

on

Prodhuesi i fanellave të futbollit Puma është duke hetuar se pse nj natë më parë ato të futbollistëve të Zvicrës, shqyheshin aq lehtë.

Në ndeshjen kundër Francës ku Zvicra  barazoi 0:0, ka pasur tre raste kur futbollistët zviceran është dashur të ndërrojnë fanellat.

“Është hera e parë që shohim se si fanellat që ne prodhojmë shqyheshin aq lehtë.”

Janë pesë kombëtare që në Euro 2016 kanë fanellat të kësaj firme, e të cilat nuk kanë pasur probleme të tilla.

“Stafi që merret me prodhimin e tyre është duke u marrë me materialin. Së shpejti do të dimë shkaqet se pse ka ndodhur kjo dhe do t’i bëjmë publike”, ka thënë Katja Schreiber nga Puma, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending