Connect with us

Lajme

Publikohen pamjet e terroristit që kreu sulmin në Stamboll

Published

on

Sulmuesi vetëvrasës që kreu sulmin terrorist të shtunën në qendër të Stambollit, i cili u identifikua si Mehmet Ozturk, shtetas turk, është kapur nga kamerat para sulmit në stacionin e autobusëve në qytetin Adiyaman.

Pamjet e kamerave të sigurimit në stacionin e autobusëve dhe ato të rrugëve në Adiyaman tregojnë Ozturkun në rrugën e tij për në Stamboll, ku ai kreu sulmin terrorist.

Departamenti i Mjekësisë Ligjore ka bërë analizat e gjakut dhe mostrat e ADN-së së sulmuesit vetëvrasës që kreu sulmin dje në lagjen e Stambollit Beyoglu duke vrarë të paktën katër persona dhe duke plagosur 39 të tjerë.

Mostrat e ADN-së të marra nga të afërmit treguan se sulmi ishte kryer nga shtetasi turk Mehmet Ozturk. Ministri i Punëve të Brendshme të Turqisë të dielën tha se i dyshuari ishte në lidhje me organizatën terroriste DAESH.

Sulmuesi vetëvrasës të shtunën në ora 11 sipas kohës lokale, aktivizoi mjetin shpërthyes në trup në rrugën më të frekuentuar të Stambollit, Istiklal. Me këtë rast, la të vrarë katër persona dhe plagosi 39 të tjerë, ndërsa në mesin e tyre 24 ishin shtetas të huaj.

Hetimi për sulmin terrorist është në vijim, kurse deri më tani askush nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending