Connect with us

Sporti

Publikohen pamje të rralla kur Khabibi godiste brutalisht me kokë kundërshtarët në Rusi

Published

on

Aftësitë e Khabib Nurmagomedov për t’i shpartalluar kundërshtarët ishin ndryshe nga gjithcka që kemi parë më herët në UFC.

”Ai është konkurrenti më tmerrues i peshës së lehtë në botë,” tha Joe Rogan për rusin, një vit para se të bëhej kampion në këtë kategori.

”Ai është thjesht në një nivel tjetër dhe gjasat që të humb bien në mënyrë drastike pas minutës së parë të luftës.”

Khabib e detyroi kundërshtarin të dorëzohej në tri përballjet e fundit, para se të konfirmonte pensionimin nga MMA, transmeton Periskopi.

Ai vuri Conor McGregorin, Dustin Poirierin dhe Justin Gaethjen nën presion aq të madh, sa që ata u desh të dorëzoheshin.

Tani, janë publikuar pamje të rralla të tij, të cilat Periskopi ua sjell më poshtë, duke goditur me kokë kundërshtarin gjatë një meci në Rusi në vitin 2010.

Nurmagomedov po përballej me Ali Bagov në eventin ‘Golden Fist’ të Rusisë në Moskë.

Goditjet me kokë lejoheshin në këtë garë dhe Khabib i përdori ato me efekt shkatërrues. /Periskopi.com/

 

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending