Connect with us

Lajme

Publicisti e quan Fadil Hoxhën ‘Hitleri i shqiptarëve’

Published

on

Publicisti i njohur Gëzim Mekuli, duke iu referuar paralajmërimit se Fadil Hoxhës do t’i ngritet një shtatore në Gjakovë, thotë se po ringjallet ‘Hitleri i shqiptarëve’.

Ai shkruan në Facebook:

“Hitleri i tmershëm i Shqiptarëve” po ringjallet!

Ndërtimi i përmendorës për “hitlerin e tmershëm të shqiptarëve”, Fadil Hoxhës, përpos se është shkurtpamësi e papjekuri politike, ky është edhe sulm e provokim publik.

Fotgorafia e Fadil Hoxhës do të rehabilitonte dhunën e aparatit shtetëror serb. Ky njeri në publik, e i betonizuar në mes të zemrës së Kosovës, do të arsyetonte edhe ndjekjen politike e ushtarake që Beogradi e ushtroj rregullisht e në vazhdimësi që nga 1878-ta.

Edhe më e keqja të nderuar lexues,
“Hitleri i shqiptarëve” do të arsyetonte dënimet, do ti kuptonte gjykimet dhe do ta falte fashizmin, që Beogradi zyrtar ushtroj për më shumë se 100 vjet rresht mbi kombin dhe mbi frymën shqiptare.
U vranë shumë, tepër shumë, nga fjala e Fadil Hoxhës. U pushkatuan shumë, tepër shumë nga plumbat e Hoxhës. U burgosën teper shumë…. Keni harruar?

“Hitleri i shqiptarëve”, Fadil Hoxha, po provohet të rehabilitohet. Nga kush? Cilët janë këta dhe përse e nisën këte sulm publik, tani?
Unë e di! E ti?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending