Connect with us

Lajme

Pse s’i dimë rezultatet deri tash dhe kush do të fitojë?

Published

on

Nuk e dimë sepse ende nuk janë numëruar mjaftueshëm vota as për Donald Trumpin e as për Joe Bidenin që të sigurojnë fitoren.

Pavarësisht daljes rekorde në zgjedhje kësaj here, si zakonisht gara zhvillohet kryesisht në disa shtete të luhatshme ku votuesit do të përcaktojnë zgjedhjet.

Deri tash, z.Biden dhe z.Trump është projektuar të fitojnë ato shtete ku pritej të fitonin. Gara është shumë e fortë në disa shtete kyqe, shkruan BBC, përkthen Periskopi.

Në disa prej këtyre shteteve, zyrtarët madje as nuk kanë filluar numërimin e votave me postë, dhe ato mund të ndryshojnë gjithçka.

Storja e natës?

Donald Trumpi është duke garuar shumë më mirë se sa që është pritur ndërsa Joe bIden ka dështuar të fitojë në shtetet kyqe që numërojnë shtetet shpejtë, që nënkupton se pasiguria është tepër e madhe. /Periskopi

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending