Connect with us

Lajme

Pse raketat amerikane mbi Sirinë janë skenar i favorshëm për Erdoganin?

Published

on

Ka një arsye të dyfishtë përse Turqia dhe SHBA janë dakord për sulmin në Siri. E para është se Ankaraja është përpjekur të përfshijë SHBA në veprime konkrete, dhe pastaj sepse është e bindur që Assadi duhet të ikë. Dihet që marrëdhëniet mes Turqisë dhe Rusisë kanë pika mosmarrëveshjeje.

Por nuk pritet që qeveria amerikane të dojë të vazhdojë sulmet ndaj Sirisë. Mund të pritet që marrëdhëniet të mos pësojnë tronditje. Sido që të jetë, mbetet çështja kurde. Pas mbështetjes amerikane ndaj kurdëve sirianë të Pyd-Ypg, turqit janë të zemëruar me SHBA dhe Rusinë. Në çdo rast, Turqia është e vendosur të mos bëjë kompromise. /bota.al

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending