Connect with us

Lajme

Pse dështoi sistemi anti-raketor i Putinit kundër Tomahawkave të Trumpit (Video)

Published

on

Vladimir Putin nuk ka tentuar që të ndalojë sulmin raketor të Donald Trumpit në bazën ajrore të Bashar al-Assadit, edhe pse ishte i mbrojtur nga sistemi anti-raketor rus S-400 Growler, transmeton koha.net.

Rusët kanë ndërtuar sistemin Growler, i cili mund të mbrojë në rreze deri 400 kilometra e deri 27 kilometra në lartësi.

Por edhe pse sistemi anti-raketor ka mbuluar zonën e sulmuar nga SHBA, asnjë përpjekje për ta ndalur Tomahowkat nga anijet luftarake USS Porter dhe USS Ross nuk është bërë.

Ndërsa presidenti Donald Trump ka njoftuar Vladimir Putinin 30 minuta para sulmit, kështu që Rusia as që ka tentuar që t’i ndalojë ato, transmeton koha.net.

Drejtori i Këshillit të çështjeve ndërkombëtare të Rusisë, Andrei Kortunov ka thënë: “rreziku për një konfrontim direkt në mes të Rusisë dhe SHBA-së është rritur në mas të madhe. Dhe deshën apo nuk deshën, kjo mund të çojë në Luftën e Tretë Botërore, dhe se kjo është përgjegjësi se si liderët sillen”.

4 / 4

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending