Connect with us

Lajme

Pse Albin Kurti nuk e respekton Hashim Thaçin?

Published

on

Albin Kurti në vazhdimësi ka shfaqur mungesë respekti për Hashim Thaçin. Sot presidentin Kurti e quajti teveqel duke e krahasuar me paraardhësen e tij, Atifete Jahjaga.

Polemika filloi me një prononcim të Thaçit pas deklaratave të Kurtit. Thaçi tha se deklaratat e Kurtit janë qesharake dhe të rrezikshme.

Këtë deklaratë logjikisht të paqëndrueshme e talli Kurti.

“Si mund të jetë qesharake diçka që është e rrezikshme? Po, pra, qenka e mundur atëherë kur injoranti ordiner të instalohet si ‘president’. E pranoj që znj. Jahjaga na paska qenë më e logjikshme se ky teveqel”, thuhet në reagimin e Kurtit.

Nuk është kjo hera e parë që Kurti e trajton kështu presidentin.

“Ju thatë që po ju ofendoj, por nuk mund t’ju ofendoj juve përderisa ju s’keni dinjitet. Ofendimi presupozon që subjekti në anën tjetër ka dinjitet dhe çfarëdo konstatimi që bëj për juve kurrë s’mundem me iu ofendu… Jam duke konstatuar siç jeni. Pra, paqavër” kishte thënë më herët.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending