Connect with us

Lajme

Protestë në Miradi të Ulët të Fushë Kosovës

Banorët e Miradisë së Ulët në Fushë Kosovë, kanë protestuar sot, duke bllokuar rrugën magjistrale Prishtinë – Pejë, ata kanë kërkuar parandalimin e aksidenteve në këtë lokacion.

Published

on

Banorët kanë thënë se kanë qëne disa herë në Komunën e Fushë Kosovës dhe kanë kërkuar që në atë rrugë të ndërtohet një mbikalim ose nënkalim, apo edhe vendosjen e semaforëve. Mirëpo, deri më tani nuk është ndërmarrë asgjë në këtë drejtim.

Viktima e fundit në këtë rrugë ishte, Sabrije Gjyrevci, 62 vjeçe, e cila që 3 vite kishte luftuar me kancerin dhe e kishte mundur atë. Ja kishte dalë të mbijetonte një sëmundje aq të rëndë, por nuk i mbijetoi plagëve të rënda që mori nga goditja e një veture.

Prej se është vënë në funksion kjo rrugë, 10 persona kanë humbur jetën./Periskopi/

14731346_1073696582751865_1270623471991854206_n 14731222_1073696526085204_5544555356265739134_n 14681893_1073696316085225_6418307614763463472_n 14650261_1073696292751894_4778264214457986524_n

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending