Connect with us

Lajme

Protestë e Madhe: Policia, Ushtria dhe qytetarët kundër Vucicit

Published

on

Mijëra protestues kanë bllokuar arteriet kryesore të Beogradit, në ‘protestë kundër diktaturës’ në Serbi.

Sindikatat e Policisë dhe Ushtrisë, pjestarë nga shoqëria civile të paknaqur nga reformat e Qeverisë së Akelsandar Vucic, i cili tashmë është bërë president, kërkojnë rrëzimin e Qeverisë.

Parullat, kundër kapitalizmit dhe numrimi i deshtimeve dhe ulja e pagave i ka shyter mbi 10 mijë serb të dalin në protestë, raportojnë mediat në Serbi.

screenshot_1

Protestuesit me një marsh të gjatë janë nisur drejtë ndertesës qeveritare në Beograd, ku pritet ta bllokojnë atë deri në dorëheqjen e qeverisë.

“Ushtarët serb dhe policët serb, kurrë nuk do ta tradhëtojnë serbinë”, ka thënë një nga udhëheqësit e protestës, Novica Antic, nga radhët e Ushtrisë së Serbisë.

Kjo është dita e 5 e protestës, që po vazhdon të masovizohet në Serbi. /gazetametro.net

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending