Connect with us

Lajme

Protesta dhe kundërprotesta në Shkup, situatë e tensionuar

Published

on

Shkupi nuk do të jetë i qetë sot! Në ora 11 ka paraljmëruar protestë Lëvizja Qytetare për Mbrojtjen e Maqedonisë (LQMM) për të mbrojtur Gjykatën Themelore ndërsa, siç transmeton ina, nga ana tjetër ‘Revolucioni i Larmë’ gjithashtu ka paralajmëruar protestë masive në ora 19.00 në Shkup para Prokurorisë Speciale Publike.

”Kësaj qeverisje kriminelesh dhe të korruptuarish i kemi dhënë shumë hapësirë dhe kohë për të reaguar dhe të dëgjoj kërkesat. Ata ishin të shurdhër para qytetarëve të tyre. E vetmja gjë që mendojnë tani është: si të ikin nga drejtësia” shkruhet në njoftimin e ‘Revolucionit të Larmë’ nëpër rrjetet sociale.

Ndërsa Lëvizja Qytetare për Mbrojtjen e Maqedonisë (LQMM) ka thirrur kundërprotestë që nga ora 11.00 para Gjykatës Themelore në Shkup. Të mblidhemi të gjithë dhe të dërgojmë mesazh mbështetës deri te gjyqi: gjykoni sipas ligjeve dhe jo me porosi politike” shkruhet në rrjetet sociale të LQMM-së. Nga kjo lëvizje nuk përjashtohet mundësia e ngritjes së kampeve para gjykatave. Këto protesta kanë rritur masën e sigurisë dhe se policia ka vendosur masa të përforcuara në disa pjesë të qytetit.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending