Connect with us

Lajme

Prokuroria: Slobodan Gavriq të dënohet si terrorist

Published

on

Prokuroria ka kërkuar shpalljen fajtor dhe dënimin sipas ligjit për Slobodan Gavriq, i akuzuar për përgatitje të veprave terroriste dhe bartjen e materialeve plasëse.

Në anën tjetër, mbrojtja ka kërkuar dënim më të butë për Gavriqin, marrë parasysh rrethanat që e kishin shtyrë atë ta sillte eksplozivin në Kosovë.

Trupi gjykues i Gjykatës Themelore të Prishtinës, aktgjykimin do ta shpallë javën e ardhshme.

Slobodan Gavriq, në fundin e vitit 2014, u bë emër i njohur për publikun kosovar.

Në veturën e tij, u gjetën rreth 12 kg eksploziv për të cilin Ministri i Brendshëm, Skender Hyseni, tha të kishte indikacione se planifikohej të shpërthente gjatë festave të fundvitit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending