Connect with us

Lajme

S’ka fakte për ta akuzuar Shefqet Krasniqin

Published

on

Prokuroria speciale thotë se nuk ka gjetur prova të mjaftueshme për të ngritur aktakuzë ndaj disa të pandehurve të përfshirë në çështjen penale të shtytjes për kryerjen e veprave terroriste apo nxitje të urrejtjes, përçarjes ose mosdurimit, kombëtar, racor, fetar apo etnik.

Në mesin e tyre ishte edhe imami Shefqet Krasniqi.

Por, Prokuroria Speciale ka bërë me dije se ka ngritur aktakuz ndaj pesë personave të tjerë, në mesin e tyre imamë e hoxhallarë, raporton Koha.net. Fjala është për imamin e xhamisë afër Termokosit, Bedri Robaj si dhe për hoxhën nga Prizreni, Idriz Bilibani, që sipas Prokurorisë me veprimet e tyre kanë kryer veprën penale: Shtytja për kryerjen e veprave terroriste, nga neni 141 i Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

Të pandehurit Enes Goga, kryeimam në Pejë dhe Mazllam Mazllami imam nga Prizreni, Prokuroria thotë të kenë kryer veprën penale: Nxitja e urrejtjes, përçarjes ose mosdurimit, kombëtar, racor, fetar apo etnik, nga neni 147 par. 2 lidhur me par.1 i Kodit Penal të Republikës së Kosovës, ndërkaq të pandehurin Fuad Ramiqi aktakuza e ngarkon me kryerjen e veprës penale: Thirrje për rezistencë, nga neni 411 par. 1 i Kodit Penal të Republikës së Kosovës, raporton Koha.net.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending